Prace wykonane przez uczestników zajęć „Sztuka dekoracyjna i użytkowa” z Młodzieżowego Domu Kultury w Gdyni na warsztatach ceramicznych w Pracowni Garncarskiej

Treść w trakcie aktualizacji

Szkoły, grupy, eventy

Szkoły, przedszkola, domy kultury.

Zapraszamy klasy i grupy do Pracowni Garncarskiej na zajęcia ceramiczno - edukacyjne.

Podczas zajęć dzieci:

  • dowiedzą się od kiedy, gdzie i w jaki sposób ludzie wykonują ceramikę,
  • zapoznają się z wyposażeniem pracowni garncarskiej oraz z procesem powstawania ceramiki,
  • wykonają samodzielnie, pod okiem instruktora, prace ceramiczne przy użyciu tradycyjnych technik garncarskich: lepienie z wałeczków, wygniatanie z kulki, lepienie figurek,
  • zobaczą jak powstają naczynia na kole garncarskim.

Prace dzieci zostaną wypalone na biskwit i poszkliwione, tak aby były trwałe, a wszelkie kubki, miseczki i wazoniki miały walor użytkowy.

Zajęcia trwają do dwóch godzin, zależnie od liczebności i tempa pracy grupy. Cel i tematyka zajęć, na życzenie opiekuna grupy, może być dostosowana (np. wykonanie prezentów na Dzień Matki lub święta).

Koszt zajęć obejmuje: prowadzenie zajęć przez instruktora, wszelkie materiały i narzędzia potrzebne do przeprowadzenia zajęć, dwa wypały prac: biskwitowy i szkliwny, szkliwo bezbarwne. Prace są gotowe do odebrania po upływie dwóch tygodni od przeprowadzenia zajęć.

Cena zajęć to: 40,00 zł od uczestnika dla grup powyżej 15 osób, 35,00 zł od uczestnika dla grup powyżej 20 osób.

Kontakt: Urszula Pietrzak
     Pracownia Garncarska
     tel. 788-133-529

Firmy Event'owe

Pracownia garncarska organizuje warsztaty ceramiczne i pokazy toczenia na kole garncarskim mogące być częścią imprez firmowych, integracyjnych, event'ów, festynów i pikników, imprez dla dzieci.

Zależnie od potrzeb zamawiających proponujemy: ręczne wykonywanie przedmiotów z: wałeczków, plastrów, wygniatanie z kulki; tocznie na kole garncarskim; wypał prac na biskwit, szkliwienie prac. Techniki te pozwalają wykonywać przedmioty użytkowe i ozdobne (naczynia, figurki, koraliki...), a opieka instruktorów gwarantuje satysfakcję z udziału w zajęciach.

Szczegóły zajęć i ich cena ustalana jest indywidualnie. Cena obejmuje: pracę prowadzących zajęcia, materiały i narzędzia potrzebne do przeprowadzenia zajęć, wypały: biskwitowy i szkliwny, szkliwo, dojazd do miejsca prowadzenia zajęć. Wystawiamy rachunki.

Przeprowadzone warsztaty:

  • dla Kombinatu Artystycznego: Piknik Lotos EkoParty.

Istnieje także możliwość zamawiania krótkich serii ręcznie wykonywanych przedmiotów pamiątkowych, np. kubków z logo firmy.

Kontakt: Urszula Pietrzak (tel. 788-133-529).

Copyright © Gdynia 2024 by Urszula Pietrzak, e-mail: pracowniagarncarska@wp.pl